Серпень 2019 року

Серпень 2019 року

Друк

29 серпня 2019 року у залі засідань Дубенської районної ради відбулася серпнева конференція педагогічних працівників, темою якої цьогоріч стала «Нова Українська Школа: виклики та перспективи освітньої реформи».

У пленарному засіданні конференції учасників освітнього процесу Дубенщини як  органу громадського самоврядування у сфері освіти (відповідно до статті 70 Закону України «Про освіту»)  взяли участь Юрій Парфенюк, голова Дубенської РДА, Олександр Козак, голова Дубенської районної ради, Володимир Іщук, перший заступник голови райдержадміністрації, Лідія Білик, начальник відділу освіти, молоді та спорту,працівники районного методичного кабінету, інклюзивно-ресурсного центру, профспілкові лідери, керівники та педагоги закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, підпорядкованих відділу освіти, молоді та спорту та Повчанській сільській раді.

Виступи  учасників були присвячені визначенню завдань, що стоять перед освітянами та владою Дубенщини для успішної реалізації освітньої реформи.

Хвилиною  мовчання учасники конференції вшанували пам’ять захисників України - військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

Яскравими акордами заходу стали презентація чергової серії освітянського відеофільму «Миттєвості шкільного життя. Рік 2018-2019»,  церемонія нагородження кращих освітян Почесними грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації, Дубенської районної державної адміністрації, Дубенської районної ради, грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за  багаторічну сумлінну працю, заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління та за підсумками 2018-2019 навчального року .

Цьогорічна серпнева конференція педагогічних працівників підвела підсумки першого року діяльності Нової української школи, окреслила досягнення та проблеми, що турбують педагогічних працівників та керівників закладів освіти в умовах реформування освітньої галузі, визначила стан та перспективи розвитку освітянської галузі, дала старт новому навчальному року.

_______________________________________________________________________________________________

Сучасний український вчитель має сам бути учнем. Адже розвиток — це найбільший дар для кожного. І тільки коли ми інвестуємо в кращу версію себе, зможемо приносити користь іншим. Оскільки педагогічна професія — це служіння суспільству і країні, то сучасний вчитель має постійно змінюватися і розвиватися.

Районним методичним кабінетом з метою забезпечення належної якості підготовки педагогів до професійної діяльності у контексті Нової української школиорганізовано серпневі педагогічні зустрічі, в яких беруть участь керівники та педагогічні працівники закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

22-23 серпня працювало 7 секцій: управлінська діяльність та методична робота; виховна діяльність; практична психологія; суспільствознавчі предмети, географія та економіка; дошкільна освіта; біологія, екологія, хімія, основи здоров’я; предмети художньо-естетичного циклу. Учасники  обговорили важливі питання, що стосуються оновлення змісту освіти, реалізації нових підходів до освітнього процесу, сучасного уроку, використання інноваційних платформ для формування професійної майстерності педагогів в умовах Нової української школи, організації інклюзивного навчання.

_______________________________________________________________________________________________

День 5. Тема дня "Все про культуру і традиції". Це був феєричний день! Ми не лише дізналися як відбувається тридиційний карнавал у Німеччині з перших уст, але й стали учасниками цих неймовірних веселощів. Все було традиційне - музика, танці, ігри, типовий німецький карнавальний костюм нашого волонтера і традиційно жваве і тепле спілкування в нашому мовному таборі.

День 4. В рамках теми "Все, про місце, де ми вчимося" учасники табору закінчили працювати над картою рідного села і одностайно визначили школу, як "серце своєї громади". Сьогодні навіть важко перерахувати все, що було зроблено. Учні активно працювали над лексикою в індивідуально, в групах і з Вікторією, із задоволенням відповідали на запитання про школу і виступали у ролі екскурсоводів у стінах свого навчального закладу...Все це міксувалося з цікавими іграми і фотосесіями.

День 3. Тема дня "Все про місце, де ми живемо" Учні малювали комікси, виконували групову роботу, що полягала в тому, щоб презентувати рідне село іноземній гості з різних аспектів. Робота над створенням карти села, хоч і була не з легких, але була успішно виконана і викликала море захоплення і емоцій. А ще виявилося, що навіть добре знайомі спортивні ігри можуть бути дуже навіть мовними.

_______________________________________________________________________________________________

Мрії здійснюються!!! Завдяки участі у міжнародному проекті GoCamp 12 серпня 2019 року на базі Стовпецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів стартував мовний табір за участю іноземного волонтера Viktorii Kirby. 
У програмі табору: спілкування з іноземним волонтером, "Англійська із задоволенням", розваги, танці, спортивні змагання, цікаві завдання і море незабутніх вражень.

_________________________________________________________________________________________________

Протягом літнього періоду в закладах освіти району проводяться поточні та капітальні ремонти приміщень, щоб в затишних, комфортних умовах розпочати новий навчальний рік.

У Мильчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів закінчено ремонт системи внутрішнього теплопостачання.

Староносовицька ЗОШ І-ІІ ступенів зустріне школярів з новою покрівлею.

Продовжуються роботи із заміни вікон, дверей та утеплення фасаду Семидубського ліцею.

У Стовпецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів підходять до завершення роботи із заміни вікон та дверей.