Вересень 2019 року

Вересень 2019 року

Друк

26 вересня 2019 року відбувся заключний етап районного огляду-конкурсу  читців-гумористів “Поліські пересмішники”, у якому взяли участь 11 учасників, переможці відбіркових етапів, що проведені у Варковицькому, Вербському, Повчанському, Семидубському освітніх округах.

За рішенням членів журі переможцями конкурсу визнано

у І  віковій категорії

І місце – Магаревич Максим, учень Птицької ЗОШ І-ІІ ступенів;

ІІ місце – Мартяк Іванна, учениця Плосківської ЗОШ І-ІІ ступенів;

Ковальчук Мар’яна, Тодор Марія, учні Староносовицької ЗОШ І-ІІ ступенів;

ІІІ місце –  Рекрут Софія, учениця Семидубського ліцею (філія Довге Поле);

Парфенюк Олександр, учень Жорнівського НВК;

Стрільчук Олександр, учень ІваннівськоїЗОШ І-ІІ ступенів;

Федик Богдан, учень Повчанського ліцею;

у ІІ віковій категорії

І місце  - Панова Аліна, учениця Миколаївської гімназії;

ІІ місце – Максимюк Катерина, учениця Варковицької гімназії;

ІІІ місце – Собчук Анна, учениця Тростянецького НВК.

_______________________________________________________________________________________________

З метою підвищення фахової майстерності, впровадження кращих традиційних і нових взірців педагогічної діяльності, взаємного перспективного спілкування та обміну досвідом 25 вересня 2019 року на базі районного методичного кабінету відбулось засідання методичного об’єднання вчителів природознавства. Вчитель-методист Варковицької гімназії Бондарук В.А. презентував елементи інформаційно-комунікаційних технологій, вчитель Іваннівської ЗОШ І-ІІ ступенів Юр’єва Г.В. продемонструвала ігрові методи навчання природознавства, вчитель Стовпецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Мулик С.М. провела майстер-клас успішного формування в учнів предметних компетентностей.

Педагоги обговорили питання методичного забезпечення викладання природознавства.

_______________________________________________________________________________________________

24 вересня на базі Білогородського НВК відбулось засідання творчої групи вчителів історії та географії з теми  «Визначні постаті рідного краю».

Педагоги переглянули презентацію  «Моє село- краплиночка на карті», яку підготувала вчитель історії Білогородського НВК Симич Л.М. Цікавим та змістовним був виховний захід «Поляк за походженням, українець по духу- Йосиф Пачоський».

Обговорювались питання організації роботи учнів із збору краєзнавчої інформації, популяризації матеріалів краєзнавчої роботи. Члени творчої  групи обмінялись творчими знахідками з питань вивчення краєзнавства.

Дубенщина багата історичними постатями, які стали гордістю національної  історії та культури . Знати їх імена, вклад у розвиток краю- завдання для кожного з нас.

_______________________________________________________________________________________________

Щастя не за горами, щастя – в горах!

З 20 по 22 вересня 2019 року гуртківці комунального закладу «Дубенська районна станція юних туристів», учні Стовпецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Птицької ЗОШ І-ІІ ступенів превели екскурсійну мандрівку по Українських Карпатах у рамках відзначення Міжнародного дня туризму.

Разом з керівниками, директором станції юних туристів Ігорем Васильовичем Кравцем, керівником гуртків-методистом Наталією Володимирівною Кравець та за фінансової підтримки батьків учасники здійснили подорож за маршрутом: м. Яремче – гора Маківка – печерний комплекс Скелі Довбуша – водоспад Пробій – смт. Ворохта – туристична база «Заросляк» – водоспад Прутський – гора Говерла – туристсько-розважальний комплекс «Буковель».

Протягом трьох насичених днів учасники відвідали:

- гору Маківку – місце запеклих боїв 29 квітня – 4 травня 1915 року легіону Українських Січових Стрільців з російськими військами генерала Альфтана, що мали чисельну перевагу;

- комплексну пам'ятку природи «Скелі Довбуша», яка знаходиться на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні палеогенового моря. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище. Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками;

- водоспад Пробій – один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу – майже 45 градусів;

- селище міського типу Ворохту, центр підготовки українських спортсменів зі стрибків з трампліну та лижних перегонів, розташоване на висоті 850 метрів над рівнем моря;

- навчально-спортивну базу «Заросляк», самий високогірний об’єкт спортивно-оздоровчої інфраструктури України, яка розташована на висоті 1330 метрів над рівнем моря;

- Прутський водоспад (інша назва – Говерлянський водоспад) – каскадний водоспад в Українських Карпатах (масив Чорногора), на річці Прут. Водоспад має шість каскадів, висота найбільшого – 12 м. Загальна висота падіння води – 80 м;

- Буковель – найбільший гірськолижний курорт України. Розташований неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Найвища точка курорту – г. Довга – 1372 м.

Юні туристи Дубенщини під час подорожі підкорили найвищу вершину Українських Карпат і найвищу точку України – гору Говерла, висота якої складає 2061 м над рівнем моря, яка розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Яремчанської міськради Івано- Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією.

Втомлені, але щасливі, учасники походу повернулись додому, залишивши собі незабутні та неповторні враження… Адже, якими б важким не були рюкзаки, як би плечі не «відвалювалися», як би ноги вщент не були стерті та мокрі та як би дихання не збивалося… всіх неодмінно під час подорожі тішила краса гір та хмар. Бажання ще не раз опинитися в горах для гуртківців стало ціллю! На весну діти поставили собі нову ціль, знову організувати наступну «вилазку» в гори і підкорити г. Петрос, г. Піп-Іван та г. Хом’як, адже що більші труднощі доводиться зустрічати в поході, тим сильнішими і яскравішими будуть ці емоції і переживання. Це варто просто б назвати «похідною ейфорією», адже, як стверджував Володимир Висоцький: «Краще гір можуть бути лише гори, на яких ти ще не бував!!!»

керівник гуртків-методист,

Наталія Кравець

_______________________________________________________________________________________________

Успішний старт лідерів у новий навчальний рік

Характерною ознакою сучасного суспільства, що потребує активних дій, можна вважати підвищення ролі молоді у розвитку соціальної сфери. Велика ступінь готовності до змін і дії - виклик часу,  спрямований на молодь, котра здатна засвоїти нові знання, нові типи поведінки, нові ідеї. Розвивати такі якості неможливо без широкого залучення учнівської молоді до участі в процесах прийняття рішень шляхом  учнівського самоврядування.

18 вересня 2019 року відбувся перший у 2019-2020 навчальному році зліт лідерів учнівського самоврядування Дубенського району. Його мета – згуртування активу лідерів, формування  команд для реалізації районних цільових проектів, визначення шляхів їх реалізації, створення позитивних умов для колективної творчої роботи.

Під час засідання районної ради старшокласників лідери шкіл району визначили пріоритетні напрямки роботи та завдання, розподілили доручення, розробили та затвердили план роботи на новий навчальний рік.

На 2019-2020 навчальний рік районною радою старшокласників Дубенщини рекомендовані для реалізації на всіх рівнях учнівського самоврядування наступні проєкти:

«На зустріч успіху» - керівник проєкту Свіщ Світлана, голова учнівської ради Білогородського НВК;

«Патріотичний марафон» - керівник проєкту Гамза Вікторія, голова учнівської ради Малосадівського НВК;

«Шкільні роки без проблем» - керівник проєкту Хмара Діана, голова учнівської ради Стовпецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

За підсумками відкритого голосування головою районної ради старшокласників обрано Калініну Анастасію (Птицька ЗОШ І-ІІ ступенів). Заступниками голови ради обрано Хамедюк Христину (Плосківська ЗОШ І-ІІ ступенів) та Войцещука В’ячеслава (Семидубський ліцей). Секретарем районної ради старшокласників стала голова учнівської ради Варковицької гімназії Момотюк Софія. Бажаємо оновленій раді старшокласників ТЕМП натхнення у роботі, цікавих ідей та успіху на шляху реалізації всіх творчих задумів.

З метою допомоги педагогам в організації та координації роботи органів учнівського самоврядування було проведено і засідання Школи координаторів учнівського самоврядування, учасники якої окреслили пріоритетні напрямки педагогічного супроводу діяльності учнівського самоврядування як шляху до формування ціннісних орієнтирів учнівської молоді.

________________________________________________________________________________________________

ГУРТКІВЦІ ДУБЕНСЬКОЇ РАЙСЮТУР

СТАРТУВАЛИ У НОВИЙ ЗМАГАЛЬНИЙ СЕЗОН

Знову осінь. Сумно від усвідомлення, що літо завершилось, та для гуртківців райСЮТур є привід для радощів, адже знову будуть змагання, знову будуть походи та експедиції.

14 вересня 2019 року для спортсменів-орієнтувальників, любителів тихих лісових трас,  випала нагода позмагатись, зустрітись з друзями та відпочити на природі. Адже вони приймали участь у відкритих змаганнях зі спортивного орієнтування «Кубок Равлика 2019», організовані Громадською організацією Оржівського клубу спортивного орієнтування «Равлики» у лісовому масиві с. Підліски Гощанського району. У змаганнях взяли участь спортсмени з Волинської, Житомирської, Хмельницької областей, міст Коростишів, Рівне, Луцьк, Нетішин, Острог, Бугринської об’єднаної територіальної громади, вихованці Рівненського районного центру дитячої та юнацької творчості, клубу спортивного орієнтування «Равлики» смт. Оржів, а також ветерани та активісти туристсько-спортивного руху Рівненщини.

Честь Дубенського району захищали гуртківці комунального закладу «Дубенська районна станція юних туристів»: Грондус Андрій, Карпюк Василь – студенти Національного університету водного господарства та природокористування м. Рівне,  Чернишевський Богдан – студент Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України, Приходчук Анастасія – студентка Волинського військового ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, Ільчук Ірина – студентка Кременецького лісотехнічного коледжу; Карпюк Юлія, Бондарчук Анна, Мелещук Вікторія – учениці Стовпецької ЗОШ І-ІІІ ступенів; Вац Роман – учень Мирогощанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мирогощанської сільської ради та Щиглевська Ангеліна, Шумеєв Максим – учні Княгининської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мирогощанської сільської ради. Виступали гуртківці під керівництвом тренера-директора Кравця Ігоря Васильовича та керівників гуртків Марчука Василя Миколайовича та Кравець Наталії Володимирівни.

Згідно програми змагань, спортсмени долали дистанцію у заданому напрямку (7 км., 5 км.) та демонстрували свої вміння і навички в 2-х етапній естафеті (7 км.).

Цікаві та насичені дистанції, сплановані організаторами змагань, давали можливість спортсменам проявити всі свої вміння та навички з орієнтування на місцевості.

Серед кращих у групі Ч-16 став Вац Роман – учень Мирогощанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, виборовши срібло.

Серйозна конкуренція розгорілася у групах Ч-14 і Ж-14. Завдяки наполегливій праці, Бондарчук Анна – учениця Стовпецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, завоювала в особистих змаганнях ІІІ місце серед дівчат. Серед юнаків 4 місце у групі Ч-14 здобув Шумеєв Максим – учень Княгининської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Хороші результати продемонстрували у змішаній естафеті Ільчук Ірина та Грондус Андрій зайнявши 5 місце, а Приходчук Анастасія і Чернишевський Богдан у даній естафеті вибороли 4 місце.

Електронна система відмітки, яка застосовувалась на змаганнях, дозволяла учасникам відразу побачити свій результат та рейтинг у групі, а також характеристику руху по дистанції.

Змагання відбулись на високому рівні завдяки гостинному прийому організаторів змагань. Переможці та призери нагороджені дипломами Громадської організації Оржівського клубу спортивного орієнтування «Равлики» та грошовими винагородами.

Вітаємо наших туристів-спортсменів з вдалим стартом. Крокуйте вперед, до нових перемог!!!

методист райСЮТур

Г. Ковальчук

________________________________________________________________________________________________

Щороку у вересні відбувається очний етап Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, організатор якого Черкаський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних працівників  спільно з Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

У ході фестивалю як міжнародного освітянського форуму традиційно презентуються результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі освітнього процесу та управлінської діяльності.

Для участі у ХІ Фестивалі надійшло 193 роботи із 17 областей України. Відповідно до рішення журі у числі переможців, які представили найкращі роботи, що презентують результати досліджень сучасного змісту освіти, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів, і освітяни Дубенщини.

Сердечно вітаємо Панасюк Ірину Леонідівну, методиста Дубенського районного методичного кабінету, переможця у номінації «Інновації у неперервному розвитку професійної компетентності педагогічного працівника», творчий колектив Семидубського ліцею, переможців у номінації «Інновації в організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти».

Віншуємо з перемогою і Черній Аллу Леонідівну, ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Шановні колеги! Ваш професіоналізм, активна громадянська позиція, небайдужість і сумлінна праця сприяють тим позитивним трансформаціям, здійснення яких ми всі так прагнемо. Ви є прикладом самовідданості та працелюбності для колег-освітян.

Тож бажаємо Вам відкритих горизонтів, нових творчих успіхів, родинної злагоди та благополуччя у гарному здоров’ї!

_______________________________________________________________________________________________

06 вересня 2019 року на базі Дубенського районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада для новопризначених та молодих практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти району з теми «Інноваційність діяльності психологічної служби району в умовах реформування освітньої галузі». У засіданні взяли участь 8 працівників  психологічної служби.

У ході роботи практичні психологи і соціальні педагоги ознайомилися із основними організаційно-змістовими аспектами становлення молодого фахівця, напрямами його роботи, а також особливостями здійснення психологічного та соціально-педагогічного супроводу дитини у закладі освіти. Інформацію із вказаних питань було висвітлено керівником районної психологічної служби Харчишиною Марією Олександрівною.

_______________________________________________________________________________________________

У Варковицькій гімназії  при підготовці до нового навчального року розпочалися роботи по заміні старих дерев’яних вікон на енергоефективні металопластикові.

70 віконних конструкцій із трикамерним склопакетом встановили в окремих кабінетах, коридорах, їдальні, харчоблоці, роздягальні спортивного залу.

На даний час завершуються роботи у підвальних приміщеннях, будуть встановлені віконні відливи. Вже всі 176 вікон гімназії замінено на нові пластикові конструкції, які мають високий рівень герметичності, запобігають виникненню протягів та утримують тепло, що сприяє енергозбереженню.